İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleri

ABD’ye İnat Filistin Meselesi Asla Unutulmayacak

Hac merasimi çalışanları ve düzenleyicileri ile görüşen Ayetullah İmam Ali Hameney, İslam dünyasının günümüzdeki en önemli gereksiniminin birlik ve tek seslilik olduğunu söyledi.
Arabistan’da bulunan Kabe, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’nin tüm Müslümanlara ait olduğunu ve o topraklara musallat olanlara ait olmadığını ifade eden Ayetullah Hamenei, kimsenin Haccın gerçek anlamlarının gerçekleşmesine engel olmaması gerektiğini söyledi.

Ayetullah İmam Ali Hameney maalesef, Suudi Arabistan yönetimi hac adaylarını rahatsız eden davranışlarda bulunuyor ve yapılması gereken farizelerin ifa edilmesini engellemeye çalışıyor. Bunlar Müslümanların haklı bir talebi olarak ön planda tutulmalı ve unutulmaması lazım. 2015’de meydana gelen ve asla unutulmayacak Mina faciası İran’ın “Gerçekleri Araştırma Heyeti” tarafından takip edilmesi gerekiyor. Bu olay konusunda büyük bir haksızlık ve zulüm yapıldı.

Bu husustaki hakları unutulmaması gerektiğine vurgu yapan Ayetullah Hamenei, “Yetkili kurumlar çeşitli yollarla özelikle uluslararası kurumlar vasıtası ile bu konuyu takip etmeliler. Gerçekleri araştırma komitesi İran’ın üyeliği ile oluşturulmalı zira bu olayda Arabistan hükümetinin en önemli iki görevi olan güvenliğin temini ve hacıları güvenliği konuları yerine getirilmemiş ve hayatını kaybedenlerin de diyeleri verilmemiştir” dedi.

Bir yandan Yemen’e baskı, diğer yandan da “Yüzyılın Anlaşması” denilen Filistin konulu çirkin politikalar var. Düşmanlar bunların asla gerçekleşmeyeceğini bilmeli.

Filistin milletinin Amerika’nın komplosu karşısında duracağını ve Müslüman milletlerin de Filistin halkına destek olacağını ifade eden Ayetullah İmam Ali Hameney, İslam’a dahi inanmayan bazı İslam ülkeleri yönetimlerinin maddi menfaatler ve cehaletten dolayı Amerika’nın peşine takıldıklarını söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi, “ABD’li yetkililere inat Filistin meselesi asla unutulmayacak. Kudüs kenti Filistin’in ebedi başkenti ve Müslümanların ilk kıblesi olarak kalacaktır. Kudüs kentinin Siyonistlerin kontrolünde olması rüyası gerçekleşmeyecek. Onlar bu konuda halt ediyorlar. Filistin halkı buna karşı koyacaktır. Ne yazık ki, bazı İslami hükümetler İslam’ın özüne inanmadıkları için Amerika’nın fedaisi olmuşlar, elbet bunlar da işe yaramaz ve başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Filistin halkı, yüce Allah’ın yardımıyla muzaffer olacak ve sahte Siyonist Rejim’in kökünün kazanılacağı günü görecekler.” beyanatında bulundu.

https://www.irangercekleri.net/iranin-ev-sahipliginde-duzenlenen-29-uluslararasi-biyoloji-olimpiyatlari-basladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu