İftiralar-Cevaplarİhtilaflarİngiliz Şiileri (Sözde Şiiler)İran GerçekleriMezhepler

Ahteri: Ehlisünnet’in kutsallarına hakaret edenler İngiliz uşaklarıdır

Ayetullah Ahteri; tekfirci vahabi ve selefi zihniyete sahip radikal grupların yapmış olduğu televizyon programları karşısında bazılarının da Şia adına Şia’yı karalamak için Ehlisünnet’in kutsal değerlerine hakaret ederek yayın yaptıklarını ancak bunun İslam’ın ve Şia’nın maslahatına olmadığına ve bunların hepsinin İngiliz uşakları olduğunu değindi.
Kum kentinde Cuma namazı öncesi yapmış olduğu konuşmasının devamında tekfirci radikal gruplara değinen Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Ahteri, bu tekfirci terörist grupların, İngilizler tarafından kurulduğunu ve beslendiğini ve David Cameron’un da siyasetlerinin bu doğrultuda olduğunu açıkladı.
Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Ahteri, Bugün itibariyle Suudi Arabistan ve İngiltere’nin bu tekfirci radikal teröristleri beslediğini, aynı zamanda da IŞİD’e karşı kurulan koalisyonda da yer aldıklarını dikkat çekici bir durum olarak değerlendirdi.
İslam düşmanı televizyon kanallarının yapmış oldukları propagandaya değinen Ayetullah Ahteri, özelliklede BBC gibi kanalların IŞİD gibi vahşi bir grubu İslam Devleti olarak tanıttıklarını, haberlerinde sürekli bu tekfirci grubu tanımlarken bu terimleri kullandıklarını ve bu sayede zihinlere yerleşmesini sağladıklarını söyledi.
Terörist grupların Irak ve Suriye’de kabul görmediklerine değinen Ayetullah Ahteri, IŞİD Müslüman değildir, Şia ve Ehlisünnet onları terörist olarak adlandırmakta, neden mi çünkü onlar Amerika ve Suudi Arabistan’ın silahlarıyla masum insanları katletmekte.
Yasir el Habib adlı şahsın Şia karşıtı faaliyetlerde bulunduğunu hatırlatan Ayetullah Ahteri, Yasir el Habibin Kuveyt’te hapis yattığını fakat Amerika’nın aracılığıyla serbest bırakıldığını ve İngiltere’nin iltica talebini kabul ederek ona oturum verdiğini, şimdilerdeyse İngiltere’de Vahabilik ve Ehlisünnet’e karşı mücadele adı altında aslında Şia’yı baltalamakta olduğunu söyledi.
Konuşmasının sonunda İran içerisinde İslam adına faaliyet gösteriyormuş gibi yapıp İslam İnkılâbına ve Müçtehitlerin aleyhine çalışanların İslam düşmanı olduklarını söyleyen Ayetullah Ahteri, Uyanık olmalıyız, İslam ve Ehlibeyt Mektebini koruyabilmemiz için akıl ve mantık üzere izleyeceğimiz yol, İmam Humeyni’nin, bugünlerdeyse İmam Hamaney’in, ve onların takipçileri olan ilim havzalarındaki Alim ve Müçtehitlerin ortak yolu olmalıdır diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu